MacLawye®

Ilustrowany Magazyn Adwokacki MacLawye®

Ilustrowany Magazyn Adwokacki MacLawye® jest internetowym portalem publicystycznym prowadzonym przez adwokata Jerzego Marcina Majewskiego w sieci od XI lat.

Styczeń 2018

Luty 2018

W 2007 r. Mec. Jerzy M. Majewski zawiesił w Internecie witrynę MacLawye®. Początkowo miała to być witryna promująca pośród prawników sprzęt komputerowy firmy Apple, której Pan Mecenas jest wielkim fanem (stąd charakterystyczny nick internetowy Pana Mecenasa Mac-Lawyer). Portal MacLawye® bardzo szybko stał się jednym z bardziej popularnych i rozpoznawalnych portali prawniczych. Z czasem zaczęła się zmieniac tematyka wpisów i artykułów na portalu MacLawye®’. Pojawiły się teksty o potrzebie reformy szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości.

Mec. Jerzy M. Majewski publikował krótkie komentarze, artykuły i poważniejsze opracowania na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, orzecznictwa i legislacji. Od 2009 r. (kiedy Pan Mecenas zajął się lobbingiem i legislacją) na portalu MacLawye® zaczęły się pojawiać wpisy dotyczące polityki i prawa. Ta różnorodność tematyczna spowodowała, że powstały portale powiązane: Trybuna Sądowa, LOBBINGnews a przez krótki czas, portal adwokatura.info, swoisty żart w stosunku do Komisjki Komunikacji Społecznej NRA.